Коли мова заходить про системи управління контентом, є дві назви, які виділяються: WordPress та Drupal. Кожна з них має власну лояльну спільноту, довгий список популярних веб-сайтів, на яких вона працює, а також широкий спектр функцій та можливостей.
Загальновідомо, що WordPress простіший у використанні та популярніший, порівняно з Drupal, який має меншу спільноту та складнішу криву навчання. Але крім цього, що насправді розділяє їх? У цій статті я спробую порівняти Drupal та WordPress у певних сферах.
WordPress vs Drupal: Порівняння в 4-ри раунди
1. Пошукова оптимізація
Пошукова оптимізація, або SEO, надзвичайно важлива для здоров’я вашого сайту. Якщо ваш сайт не має хороших позицій в рейтингу сторінок і в результатах пошуку, ваша присутність в Інтернеті сильно постраждає.
Насправді, і WordPress, і Drupal добре справляються з SEO. Чесно кажучи, Google (або будь-якій іншій пошуковій системі) насправді байдуже, яку платформу ви використовуєте, якщо ваш контент в порядку і ви дотримуєтесь норм SEO. Однак Метт Каттс з Google заявив, що WordPress є хорошим вибором з точки зору SEO, як показано в цьому відео:
І, звичайно, користувачі WordPress мають розкіш чудових плагінів, таких як All in One SEO Pack та Yoast SEO, які можуть допомогти з точки зору SEO.
Однак, варто також зазначити, що Drupal не є винятком, коли мова йде про пошукові системи – Yoast SEO, наприклад, доступний і для Drupal. Крім того, часто невідомо для не-користувачів Drupal, але це програмне забезпечення постачається з дружніми до SEO функціями, яких бракує WordPress за відсутності зовнішніх плагінів. Наприклад, вбудоване кешування підтримується Drupal з коробки, тоді як WordPress потребує додаткових плагінів для кешування. Кешування сторінок призводить до швидшого завантаження, а це, очевидно, дуже корисний показник для підвищення вашого пейджранку.
Зважаючи на все, WordPress перемагає в SEO-раунді завдяки кількості доступних плагінів, які можуть допомогти вашому сайту в пошуковій оптимізації різними способами.
2. Безпека
Для всього, що є в Інтернеті, безпека – це концепція, яка є дійсно життєво важливою, але ніколи не може бути досягнута абсолютно. Ніщо в інтернеті не є на 100% безпечним або захищеним, і ніколи не може бути таким. Ми можемо лише намагатися досягти високого рівня безпеки, і це стосується як WordPress, так і Drupal, а також будь-якого іншого подібного програмного забезпечення.
За роки свого існування Drupal заробив репутацію безпечної та надійної системи. Хоча у нього були свої проблеми, такі як численні вразливості SQL-ін’єкцій, спільнота швидко реагувала на них, і здебільшого Drupal добре справлявся із захистом від загроз безпеки. Той факт, що такі видання, як The White House та The Economist, вважають за краще покладатися на Drupal, є свідченням цього.
WordPress, однак, також не є слабким з точки зору безпеки. Хоча це відомий факт, що WordPress отримує набагато більше загроз безпеці та атак шкідливих програм, ніж будь-яке інше програмне забезпечення, це більше пов’язано з популярністю WP і менше – з будь-яким потенційним недоліком практик безпеки.
Проте, незважаючи на все сказане і зроблене, при використанні Drupal менше місця для помилок з точки зору безпеки в порівнянні з WordPress, просто тому, що для WordPress існує до смішного велика кількість плагінів і тем, які легко доступні, але погано закодовані і можуть створювати проблеми з безпекою для вашого сайту. Спільнота WordPress дуже швидко реагує на будь-які подібні проблеми, але все ще існує можливість помилки, оскільки застарілий плагін може скомпрометувати веб-сайт. Оскільки кількість таких плагінів і тем для Drupal є меншою, вікно для помилок також стає меншим.
Цей раунд переходить до Drupal.
3. Можливість розширення та кастомізації
WordPress підтримується великою кількістю тем і плагінів (як безкоштовних, так і преміум-класу), які ви можете використовувати для розширення його функціональності та можливостей. Ви можете створювати інтернет-магазини, сайти новин, сайти-портфоліо та багато іншого за допомогою WordPress, використовуючи правильну комбінацію плагінів і тем.
Drupal також підтримує розширення та модулі, які можуть допомогти вам розширити його функціональність, але їх кількість порівняно менша. Це не означає, що ви не можете налаштувати Drupal; ви все ще можете багато чого з ним зробити, але крива навчання є крутішою, і вам потрібно набагато більше зусиль, щоб зробити щось унікальне за допомогою Drupal, ніж ви могли б зробити це з WordPress. Тим не менш, як розробник, ви можете налаштовувати Drupal на свій розсуд, і, ймовірно, саме тому ми бачимо багато сайтів на Drupal з дуже унікальним характером. Але для тих, хто не є розробником, WordPress все ще залишається кращим варіантом, коли йдеться про порівняння WordPress та Drupal.
Цей раунд переходить до WordPress.
4. Управління контентом та продуктивність
І Drupal, і WordPress можуть багато чого зробити з точки зору управління контентом і продуктивності. Хоча користувацький інтерфейс і простота використання є питанням перспективи, оскільки те, що є зручним і звичним для одного користувача, може бути непридатним для іншого, є певні сфери, де кожна з цих двох CMS може довести свою цінність.
Що стосується ресурсів, то і WordPress, і Drupal мають універсальну підтримку, написані переважно на PHP і добре працюють навіть на менш потужних серверах або спільних платформах. Звичайно, встановлення додаткових модулів або плагінів може призвести до “роздування” будь-якої з двох CMS – установка WordPress з 45 плагінами, безумовно, може сповільнити роботу, і те ж саме стосується Drupal. Але серед користувачів Drupal спостерігається тенденція покладатися на меншу кількість модулів – це можна пояснити тим, що спільнота Drupal має більшу кількість розробників, тоді як база користувачів WordPress також має дуже м’який розподіл кінцевих користувачів.
Тим не менш, Drupal має дуже помітний недолік у порівнянні з WordPress. Базові завдання, такі як оновлення вашої CMS, займають більше часу в Drupal і набагато простіше в WordPress. Крім того, той факт, що існує більше публікацій та джерел для контенту, пов’язаного з WordPress, є ще однією перевагою: ви можете вивчати WordPress швидшими темпами порівняно з Drupal.
Фінальний раунд дістається WordPress.
Висновок: Drupal проти WordPress
Drupal пропонує багато функцій “з коробки”, таких як кешування сторінок і багато іншого, але WordPress все ще дуже зручний у використанні і в цілому знаходиться в кращій ситуації, ніж Drupal.
Хоча Drupal є гнучкою системою, і якщо ви освоїте її, то зможете створювати веб-сайти практично будь-якого жанру або характеру, WordPress є більш популярним (а отже, краще підтримується), а також простішим у використанні та розгортанні. Використовуючи правильну комбінацію плагінів і тем, WordPress може дуже добре слугувати вашим проєктам з веб-дизайну та розробки.
Як ви бачите з наведених вище пунктів, WordPress сьогодні перемагає в нашому порівнянні WordPress та Drupal. Але, чесно кажучи, ми, мабуть, трохи упереджені…
А як ви вважаєте? Чи здатні WordPress і Drupal створювати рівноцінні сайти і обслуговувати своїх користувачів з однаковим рівнем якості? Поділіться своїми думками в коментарях нижче!
Поділитися в соціальних мережах:
Every weekend i used to pay a quick visit this site,
for the reason that i wish for enjoyment, as this this website conations genuinely good funny stuff too.