В четвер, 18 травня голова компанії OpenAI Сем Альтман поширив допис у Твіттері про те, що їх чатбот на основі штучного інтелекту ChatGPT отримав офіційний застосунок для операційної системи iOS.

Поява та поширення ChatGPT

Чат-бот зі штучним інтелектом на основі нейромережі GPT-3 був розроблений компанією OpenAI та запущений 30 листопада 2022 року, а вже 18 лютого 2023 року він став доступним і для України. Вже на самому початку свого існування ChatGPT привернув увагу та менш ніж за рік набрав шаленої популярності, завдяки своїм широким можливостям, таким як генерування та валідація коду, підтримка запитів на природніх мовах, можливість перекладу, написання текстів та використання історії діалогу для подальших відповідей.

ChatGPT screenshot

Однак, такі розвинуті можливості чату викликали й велику долю критики. Як показало нещодавнє опитування, яке проводилося Reuters/Ipsos серед 4415 дорослих американців, 61% респондентів вважають штучний інтелект загрозою для людства та налякані стрімким розвитком таких технологій.

Одночасно зі стрімким поширенням чатботу по всьому світу, в Apple AppStore та Google Play почали з’являтися різноманітні неофіційні та сумнівні програми, що нібито надають доступ до чату. Однак, до останнього часу на офіційному рівні про подібні застосунки не повідомлялось.

Що відомо про застосунок

У блозі фірми повідомляється, що додаток є безкоштовним, не містить реклами та синхронізується з іншими пристроями і своєю веб-версією. Найближчим часом чатбот ChatGPT буде доступний лише для користувачів зі Сполучених Штатів і лише для мобільних пристроїв Apple. Проте найближчими тижнями компанія планує додати підтримку платформи Android та поширити програму на інші країни, в тому числі й на Україну.

ChatGPT in AppStore

Окрім безкоштовної версії користувачі також матимуть змогу користуватися платною підпискою ChatGPT Plus, що надає доступ до найновішої технології GPT-4 та ранній доступ до нових функцій, на відміну від звичайних користувачів. Доступ до преміум-версії застосунку обійдеться користувачам у $20 на місяць. Безкоштовний доступ до чатботу дає змогу користуватися попередньою версією нейромережі GPT-3, набір знань якої був згенерований до вересня 2021 року. Відомо також, що у бот інтегрували систему розпізнавання мовлення з відкритим кодом Whisper, що дає змогу користуватися голосовим вводом.

Поділитися в соціальних мережах:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *