В середу 5 липня 2023 соціальна мережа Facebook, яку тепер відомо як Meta, офіційно презентувала свого “конкурента” Twitter під назвою Threads. Марк Цукерберг особисто оголосив про нову версію цього додатку, створеного командою Instagram для обміну текстовими повідомленнями.
Трохи історії запуску:
Перший реліз додатку відбувся у 2019 році. Це була програма для обміну повідомленнями, яка дозволяла користувачам обмінюватися оновленнями статусу та спілкуватися зі своїми «близькими друзями». Однак у грудні 2021 року підтримка цієї програми була припинена. Тепер Threads повернувся доопрвцьованим готовим для конкуренції з Twitter.
Оновлений додаток було запущено у липні 2023 року, де були застосовані як оригінальні елементи, так і нові функції. Вперше про плани компанії з перевипуску стало відомо лише три місяці тому, проте це не стало на заваді стати одними з найперших по охопленню аудиторії, обігнавши навіть Chat GPT.
За інформацією Meta, вранці у четвер 6 липня 2023 додаток скачало та зареєструвалося 30 мільйонів користувачів. Серед них з’явилися відомі бренди, знаменитості, журналісти та інші значущі аккаунти.
Він встав найпопулярнішим безкоштовним додатком в Apple App Store і лідером обговорень на Twitter, для якого, Threads може стати справжньою загрозою, особливо в умовах негативної реакції спільноти на дії Ілона Маска, який захопив платформу у 2022 році та з того часу зменшив лояльність користувачів обмеженнями на кількість контенту, доступного для перегляду за день. Останнє обмеження відбулось на початку липня 2023 – соцмережа встановила ліміт на читання дописів і оголосила, що інструмент TweetDeck стане доступним лише для підписників Twitter Blue.
Натомість для Meta, Threads може стати ще одним кроком на шляху до розширення своєї імперії популярних додатків і новою платформою для монетизації через рекламу.
Особливості додатку Threads
У описі Threads в Apple App Store в Instagram вказано: “Це місце, де спільноти збираються разом, щоб обговорювати все: від того, що вас цікавить сьогодні, до того, що буде модним завтра”. За їхніми словами, користувачі можуть стежити за своїми улюбленими авторами та однодумцями, спілкуватися з ними напряму, або навіть залучити власну аудиторію для поділу своїми ідеями, поглядами та творчістю.
Instagram та Threads тісно пов’язані між собою. Ті, хто зацікавлений у реєстрації в новому додатку, повинні мати обліковий запис Instagram. Ім’я їх користувача в Instagram буде їх іменем в Threads.
Як це працює?
- Індивідуальні канали користувачів Threads включатимуть “треди”, опубліковані іншими користувачами, за якими вони слідкують, а також рекомендований контент інших авторів.
- Kористувачі зможуть ділитися посиланнями, фотографіями та відео тривалістю до 5 хвилин, xоча додаток орієнтований на текст.
- Довжина повідомлення в Threads може досягати 500 символів.
- Існуючі користувачі Instagram можуть ділитися своїми повідомленнями в Threads через функцію історій.
- Як і в Instagram, можливо додавати приховані слова, щоб відфільтрувати відповіді на ваші теми, також відмінити підписку, заблокувати, обмежити або подати скаргу на профіль в Threads.
Проте, не все так гладко з Threads. При першому старті додатку користувачі скаржаться на деякі проблеми та відсутність потрібних функцій. На ці зауваження вже реагував голова Instagram, Адам Моссері, вказавши на плани щодо майбутніх поліпшень.
Недоліки Threads:
- Не можливо налаштувати Threads для перегляду лише повідомлень з облікових записів, на які користувач підписаний: показуватись будуть повідомлення ще й від ряду інших облікових записів, на які немає підписки (тобто всі що обрані алгоритмом).
- Немає веб-версії інтерфейсу (розроблено тільки для мобільних додатків): можливо читати теми на веб-сайті служби (threads.net), але не має можливості публікувати, репостити, ставити лайки або коментувати в Інтернеті.
- Користувач не можете видалити свій профіль Threads, не видаляючи свій обліковий запис Instagram: Meta говорить у своїй «додатковій політиці конфіденційності» для Threads: «Ви можете деактивувати свій профіль Threads в будь-який час, але ваш профіль Threads може бути видалений лише видаливши свій аккаунт в Instagram». Це може змусити користувачів задуматися про встановлення та користування Threads.
- Немає можливості шукати повідомлення: на даний час функція пошуку в Threads дозволяє знаходити лише облікові записи користувачів.
- Він недоступний в ЄС: наразі Threads недоступний в країнах Європейського Союзу. Моссері в інтерв’ю Verge сказав, що додаток не був випущений в регіоні через «складності з дотримання вимог»
- Threads наразі не монетизується. Відсутність реклами в Threads може вважатися плюсом з точки зору користувацького досвіду. Але відсутність рекламної моделі є недоліком для бізнесу Meta.
Інші функції, яких зараз немає в Threads, включають DM, мовний переклад, можливість редагування повідомлень та здатність легко переключатися між кількома обліковими записами. Проте загалом, Threads, як версія продукту 1.0, здається досить надійним релізом, навіть з урахуванням областей, в яких він може бути вдосконалений.
Незважаючи на деякі недоліки і недоступність в певних регіонах Threads – є привабливою новою платформою в соціальних медіа. Призначення цієї платформи – бути місцем для більш осмислених та зосереджених дискусій, є відмінною альтернативою вже існуючим платформам.
Хоча це тільки початок для Threads, вже зараз видно, що воно має потенціал стати значним гравцем у світі соціальних медіа. Лише час покаже, як швидко Threads зможе привабити аудиторію, покращити функціональність та вирішити проблеми з конфіденційністю даних. До того ж, цікаво буде побачити, як саме Threads планує конкурувати з уже встановленими гігантами, такими як Twitter.
Офіційні посилання на додатки: App Store, Google Play
Поділитися в соціальних мережах: