Нинішні діти(і не тільки) прагнуть йти в ногу зі світом, тому і освіту вибирають не для втіхи батьків, а саме для себе і для свого розвитку. Одна із найпопулярніших професій в світі — Маркетинг. Сфера ділиться на декілька типів:

  1. Офлайн-маркетинг. Просування продуктів і послуг без участі інтернету(реклама на постерах, флаєрах, афішах).
  2. Інтернет-маркетинг(цифровий). Просування бізнесу через сферу інтернету(створення сайту бізнеса, реклама в Google, поширення в соціальних мережах, e-mail-розсилки, загалом, це розповсюдження інформації про свій бізнес по націленим регіонам/країнам/покупцям).


Що таке маркетинг

Маркетинг – це дії, які націлені на просування товару, бренду, послуги для збільшення обсягів продажу і популярності.

Якісно сформульований план маркетингових дій допоможе компанії підніматися на високі рівні продажів і впізнаваності порівняно зі своїми конкурентами. Тому важливо задіювати всі можливі галузі просувань, які проаналізувавши, підбирає маркетолог.

Європейський маркетинг

Де здобути освіту маркетолога

Далеко не всі країни можуть похвалитися якісним рівнем освіти в своїх навчальних закладах. А більшість і не мають офіційного закладу для здобування освіти Маркетолога, лише пропонуються курси(найчастіше від неперевірених джерел), які не доносять всього обсягу знань, які має знати професійний Маркетолог.

Однією із найпопулярніших і найрозвиненіших країн світу із надання освіти “Маркетинг” є країна Великобританія. Саме ця держава пропонує понад 350 варіантів навчання маркетингу.
На прикладі, навчальні вузи Англії:

  • University of Westminster
  • Aston University
  • University of Durham
  • Newcastle University
  • University College London (UCL)


Це лише мала частина англійських вузів по Маркетингу, якщо поритися глибше, то віднайдеться що найменш 30 високоякісних навчальних закладів.

Яка зарплата Маркетолога в Англії

Великобританія дещо відрізняється від України по визначенню заробітної плати для жінок і чоловіків. Там прийнято, навіть на однакових посадах, чоловікам платити більше, а ніж жінкам. У відсотках, на 2019 рік, чоловікам платилося майже на 12% більше заробітної плати порівняно з жінками.

В даній країні підраховується заробіток, найчастіше, за рік, а не за місяць, як це прийнято у нас. Новачок-маркетолог заробляє в рік від 19 000 фунтів стерлінгів(850 000 грн), в місяць це приблизно 70 000 грн. Більш досвідчені спеціалісти заробляють від 25 000 до 40 000 фунтів стерлінгів(від 1 100 000 грн/рік або 91 000 грн/місяць). А високоякісні спеціалісти маркетингу від 40 000 фунтів стерлінгів(1 700 000 грн/рік або 140 000 грн/місяць).

Дивлячись на таку зарплатню, неможливо не захотіти працювати в даній сфері, та ще й у Великобританії. Але і потрібно розуміти, що життя у Великобританії значно дорожче, на прикладі: метро коштує 5 фунтів – в гривнях це 220 грн, або ж аренда квартири в середньому за тиждень складає 200 фунтів – що на гривні 8 900 грн. 

Та якщо, ви все ж таки націлені на отримання освіти Маркетолога та й працювати в цій сфері – ви маєте це спробувати. Завжди є варіанти заробітку, навіть на аутсорсингу, багато замовлень розміщених на сайтах-фрілансерах для українців, тому що в нас не так дорого можна співпрацювати з маркетологами, а ще, ми зарекомендовані в усьому світі, як якісні спеціалісти, які роблять свою справу якнайкраще!

Поділитися в соціальних мережах:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *