Чи знаєте ви, що між WordPress.com і WordPress.org існує величезна різниця?
Початківці часто плутають WordPress.com з WordPress.org, що призводить до того, що вони обирають неправильну платформу для ведення блогу відповідно до своїх потреб. На жаль, навіть люди, які знають, що ці дві платформи відрізняються, можуть не до кінця розуміти їхні відмінності.
Що таке WordPress.org
Ви, напевно, чули фантастичні речі про популярну платформу для створення веб-сайтів, відому як “справжній WordPress”, або WordPress.org.
WordPress.org – це офіційний веб-сайт програмного забезпечення з відкритим кодом, яким будь-хто може користуватися безкоштовно. Користувачі можуть бачити вихідний код програмного забезпечення WordPress і модифікувати його під свої конкретні потреби. Ця особливість спонукала до розробки плагінів – сторонніх доповнень, які значно розширюють функціональність оригінального програмного забезпечення.
Хоча WordPress.org надає безкоштовне програмне забезпечення для веб-розробки, включаючи безкоштовні плагіни, вам все одно потрібен хостинг сайту і доменне ім’я. Через це він також відомий як саморозміщуваний WordPress.
Які переваги використання WordPress.org?
Нижче перераховані деякі з головних переваг WordPress.org, а також причини, чому ми рекомендуємо його як найкращий конструктор сайтів.
- Платформа WordPress зручна у використанні, з відкритим кодом і безкоштовна.
- Понад 43% веб-сайтів використовують WordPress.
- Ваш веб-сайт і весь його вміст належать вам. Якщо хтось вирішить, що він суперечить їхнім умовам надання послуг, ваш сайт не буде закритий. Ви маєте повний контроль над своїм веб-сайтом.
- Ви можете встановлювати безкоштовні, платні та унікальні плагіни WordPress на свій сайт.
- Дизайн сайту можна змінювати за потреби.
- Ви можете включити будь-яку тему WordPress, як безкоштовну, так і преміум-класу. Крім того, ви можете змінити все, що завгодно, або розробити дизайн повністю з нуля.
- WordPress інтегрує дизайн і динамічні шаблони, які надають готові рішення для різних типів веб-сайтів без додаткових інструментів.
- Ваш веб-сайт на WordPress може приносити дохід, якщо ви розміщуєте рекламу.
- Додайте інструменти відстеження та аналітики, такі як Google Analytics.
- Створіть інтернет-магазин, використовуючи саморозміщений WordPress, щоб продавати продукти або цифрові товари, збирати платежі за допомогою кредитних карток, а також розповсюджувати та доставляти товари з вашого веб-сайту.
- Ви також можете розвивати онлайн-спільноту навколо свого веб-сайту, створюючи сайти для членів і продаючи підписки на преміум-матеріали, курси тощо.
Які недоліки використання WordPress.org
Самостійно розміщений веб-сайт WordPress.org має відносно небагато недоліків.
- Вам потрібен веб-хостинг, як і для інших веб-сайтів. Початкова ціна становить від $3 до $10 на місяць. Однак вартість плану веб-хостингу буде зростати через розширення, але до того часу ви повинні мати достатній дохід. Файли вашого веб-сайту зберігаються в Інтернеті в цьому місці.
- Має бути встановлений WordPress. На щастя, більшість відомих хостинг-провайдерів WordPress надають альтернативні варіанти встановлення WordPress в один клік.
- Ви відповідаєте за оновлення. Оновлення вашого сайту на WordPress не займе багато часу, тому що ви можете зробити це лише одним натисканням на кнопку оновлення.
- Ви відповідаєте за створення резервних копій. На щастя, є кілька плагінів для резервного копіювання WordPress, які дозволяють автоматизувати конфігурацію резервного копіювання.
Залежно від типу веб-сайту, який ви прагнете створити, вартість створення веб-сайту за допомогою програмного забезпечення WordPress.org варіюється. Існують і інші аспекти, такі як безкоштовні та платні конструктори сторінок, безкоштовні та преміум-плагіни тощо.
Що таке WordPress.com
Automattic, організація, якою керує співзасновник WordPress Метт Мулленвег, розробила хостинговий сервіс WordPress.com. Користувачі часто плутають WordPress.com з відомим програмним забезпеченням WordPress.org через того самого засновника та схожі назви і функції.
Існує шість цінових рівнів хостингу WordPress.com:
- Безкоштовний – обмежена функціональність;
- Персональний – $48 на рік;
- Преміум – $96 на рік;
- Бізнес – $300 на рік;
- Комерція – 540 доларів на рік;
- VIP-членство починається від $25,000 на рік.
Ви можете знайти детальне порівняння планів WordPress на офіційному сайті.
Які переваги використання WordPress.com
Ті, хто починає вести блог для своєї сім’ї або як дозвілля, повинні використовувати безкоштовну платформу WordPress.com . Це як отримати готовий веб-сайт без будь-яких витрат або технічних проблем.
Нижче наведено деякі переваги WordPress.com:
- Чудова особливість WordPress.com полягає в тому, що він оснащений вбудованим хостингом. Це означає, що вам не потрібно шукати окрему послугу хостингу чи мати справу з технічними речами, коли ви хочете створити свій веб-сайт.
- По-перше, до 1 ГБ місця безкоштовно. Після цього вам доведеться перейти на преміум-план, якщо вам потрібен додатковий обсяг пам’яті. Ви отримуєте 6 ГБ пам’яті з персональним планом, 13 ГБ з планом Premium і 200 ГБ з планом WordPress Business.
- Оновлення та резервне копіювання не будуть проблемою. WordPress.com впорається з цим за вас.
Які недоліки використання WordPress.com
Безкоштовний WordPress.com має кілька обмежень, які відрізняють його від аналога, розміщеного на власному хості.
Для використання цієї платформи враховуйте такі фактори:
- На кожному безкоштовному веб-сайті є реклама. Ваші відвідувачі бачать ці оголошення, але ви не отримуєте винагороди. Перейдіть на платний обліковий запис WordPress.com, щоб ваші користувачі могли переглядати веб-сторінки без реклами.
- Ваш веб-сайт не може безпосередньо продавати рекламу, що значно обмежує ваші можливості для заробітку . Однак, якщо ваш веб-сайт отримує великий трафік, подумайте про те, щоб приєднатися до їхньої програми WordAds , щоб розділити дохід від реклами на вашому сайті.
- WordPress.com не дозволяє завантажувати більшість плагінів. Користувачі безкоштовного тарифного плану мають доступ до попередньо активованого додатка Jetpack , тоді як річний план у розмірі 300 доларів США надає доступ до більшої кількості плагінів (але не до всіх плагінів WordPress.org).
- Безкоштовна версія пропонує лише кілька можливостей налаштування. Користувачі не можуть додавати власні власні теми й обмежені невеликим вибором безкоштовних опцій. Якщо ви використовуєте план Premium або Business, ви можете вибрати платні теми.
- Користувачі безкоштовних планів не можуть установити надійну систему відстеження, а користувачі з платними планами можуть налаштувати Google Analytics. В іншому випадку ви обмежені вбудованими параметрами, наданими WordPress.com.
- Безкоштовні сайти WordPress.com мають субдомен із « wordpress.com » в URL-адресі, наприклад https://yourwebsite.wordpress.com . Ви повинні придбати тарифний план, щоб отримати власне доменне ім’я, наприклад https://www.yourwebsite.com .
- WordPress.com залишає за собою повноваження видалити ваш веб-сайт, якщо вони вважають, що він порушує їхні умови обслуговування.
- На безкоштовному веб-сайті буде посилання на WordPress.com. Однак оновлення до бізнес-плану забере його.
- Якщо ви не перейдете на пакет Commerce, WordPress.com не включає жодних функцій електронної комерції, включаючи способи оплати.
- WordPress.com не можна використовувати для розробки веб-сайтів членства.
Як бачите, коли ви використовуєте безкоштовний, персональний або навіть преміум-план, платформа хостингу WordPress.com дещо обмежена. Щоб користуватися деякими розширеними функціями, ви повинні мати план Business ($300 на рік) або VIP ($25 000 на рік).
Що краще: WordPress.org чи WordPress.com
Порівнюючи WordPress.com і WordPress.org, враховуйте свій досвід у створенні веб-сайтів, простоту використання та вартість WordPress за рік. Виберіть безкоштовний варіант WordPress.com, якщо ви особистий блогер і не турбуєтеся про отримання грошей на своєму веб-сайті.
Ми радимо використовувати WordPress.org, розміщений на самому хості, якщо ви компанія або блогер , який прагне монетизувати свій веб-сайт. Тоді у вас є свобода та гнучкість для розробки веб-сайту так, як ви його собі уявляєте.
Хоча бізнес-план WordPress.com коштує 300 доларів США на рік для кожного веб-сайту та містить кілька складних функцій, ви часто можете отримати більшу віддачу від своїх інвестицій, використовуючи веб-сайт WordPress, розміщений самостійно. Це передбачає оплату послуг хостингу та плати за домен під час використання платних або безкоштовних додатків WordPress , які можуть надати ширший діапазон налаштувань і функціональності.
На наш погляд, WordPress.org, безсумнівно, є найкращою платформою. Його використовують професійні блогери, власники невеликих компаній і навіть відомі імена, такі як Disney.
ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ
Ні. WordPress.com надає послуги хостингу та обслуговування вашого веб-сайту, але має більше обмежень щодо налаштування. Навпаки, з WordPress.org ви самостійно розміщуєте та керуєте своїм сайтом, маючи повний контроль і гнучкість.
WordPress.com пропонує безкоштовні та платні плани. WordPress.org надає безкоштовне програмне забезпечення; однак ви повинні платити за хостинг і домен окремо.
WordPress.com легше для новачків завдяки зручному інтерфейсу та керованому хостингу. Це також хороший варіант для звичайних блогерів.
Так, ви можете перенести вміст свого веб-сайту на сайт WordPress.org, який самостійно розміщується.
Плагін — це частина програмного забезпечення , яка додає певні функції та функції до вашого веб-сайту WordPress. WordPress.com дозволяє вам використовувати обмежений вибір плагінів на своїй платформі, а з WordPress.org ви маєте повну свободу встановлювати будь-які плагіни, які хочете.
Підводимо підсумок
Порівняння оренди житла та володіння будинком є найефективнішим методом, щоб проілюструвати різницю між WordPress.com і WordPress.org.
Використання WordPress.com – це як оренда. Ваша здатність вирішувати, чого ви можете досягти, обмежена.
WordPress.org можна порівняти з володінням будинком – ви маєте повний контроль і свободу формувати його на свій розсуд, і ніхто не може сказати вам інше.
Поділитися в соціальних мережах: